počítadlo.abz.cz
,

Nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko každoročne vyhlasuje súťaž „Môj nápad pre región”. Úlohou súťažiacich je vypracovať a zrealizovať projekt, ktorý by mohol byť dobrým nápadom na prezentáciu, zviditeľnenie lokality, historických pamiatok či iných zaujímavostí daného regiónu. Do tejto súťaže sme sa zapojili aj my, žiačky študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu zo Strednej odbornej školy v Námestove.

Náš nápad sme nazvali ,,Rande s poetmi“ a jeho poslaním je vytvoriť trocha netradičný park na nábreží Oravskej priehrady, ktorý by slúžil nie len na oddych, ale aj rozšírenie literárneho obzoru jeho návštevníkov. Podľa projektu by sa na lavičkách v parku nachádzali úryvky z diel našich oravských dejateľov. Cieľom je vytvoriť miesto, kde si človek dokáže oddýchnuť, zabudnúť na každodenné starosti, načerpať nové sily a aj sa zamyslieť nad odkazom našich spisovateľov.

S týmto projektom sme si najskôr zmerali sily v krajskom kole v Žiline, kde sme získali tretie miesto a postúpili do celoslovenského finálového kola. Posilnení úspechom sme sa snažili náš nápad ešte vylepšiť. A tak 17. mája v Banskej Bystrici sme opäť prezentovali náš projekt v celoslovenskom finálovom kole, kde sa stretlo 11 výhercov krajských kôl. Naša snaha bola odmenená - obsadili sme 1. miesto.

Tento celoslovenský úspech nás veľmi teší a dúfame, že sa nám náš projekt podarí zrealizovať.

Natália Žuffová - žiačka II.M triedy